
-
Internet je zajednica ljudi koj su povezani putem računara i zato se prema ljudima koje ne poznaješ na internetu ponašaj kao prema strancima koje srećeš na ulici.
-
Nemoj odavati lične informacije o sebi, svojoj porodici ili prijateljima, posebno one koje se odnose na imena, adrese, brojeve fiksnih ili mobilnih telefona.
Linkovi koji mogu pomoci deci
13.03.2014
U nasem kvizu znanja koji je odrzan 11.03 ucestvovalo je 11 decaka i 5 devojcica.
Deca su pokazala veliko znanje iz svojih oblasti u kojima su zelela da se takmice.
Najbolje se pokazao kviz iz opsteg znanja:
1 mesto Petar Acimovic
2 mesto Milica Pecic
3 mesto Mirko Arandjelovski

14.03.2014
Devojcice koje su se prijavile za 8 mart dobile su igricu ili aplikaciju po zelji.
Najzanimljiviji zahtev za igricu trazila je Jovana Besevic koja je trazila aplikaciju pod nazivom ``Barbi zamak`` u kojoj treba da se na najlepsi moguci nacin uredi zamak barbi drugarica.
POKLON APLIKACIJE ZA 8 MART.
VELIKI KVIZ NA NASOJ STRANICI BIĆE ODRŽAN 11.03
PRIJAVE ŠALJITE NA EMAIL.
06.03.2014
Načini zloupotrebe dece na internetu
Načini zloupotrebe dece na Internetu Na Internetu postoji nekoliko hiljada organizacija koje se bave nekim od mnogobrojnih načina iskorišćavanja dece. Veliki broj tih organizacija legalno su prijavljena preduzeća, humanitarne ili nevladine organizacije sa pravnim identitetom. Njihovo predstavljanje u javnosti nedvosmisleno upućuje na službe za pružanje raznih vrsta pomoći, počev od humanitarnih materijalnih donacija, preko psihološke pomoći ugroženim grupama (deci razvedenih roditelja, deci sa lošim materijalnim i socijalnim statusom, itd.), pa sve do poslovnih ponuda sa dobrim i sigurnim zaradama. Međutim, ispod "šarenog plašta" primamljivih mogućnosti za bolji život najčešće se kriju ciljevi trafikinga, prostitucije, raznih vrsta krađa i drugih načina iskorišćavanja žrtava. S druge strane, postoje anonimni sajtovi iza kojih stoje kriminalističke grupe koje deluju potpuno ilegalno, dok u treću grupu spadaju pojedinci (psihijatrijski slučajevi) koji imaju direktan pristup žrtvi u nameri da ostvare svoje ciljeve, od kojih je na prvom mestu seksualno zlostavljanje. Zajednička osobina takvih „lovaca“ jeste njihov neverovatno "iskren" nastup, pun emocija, razumevanja i saosećanja prema potencijalnoj žrtvi.[1] Najčešći oblici zloupotrebe dece na internetu:
Trafiking
Krađa
Blud
Sugestija
Vrsnjacko nasilje

02.03.2014
SAVETI ZA LAKSE UČENJE
Prva stvar koju treba uraditi kada uzmete knjigu u ruke je pregledati njen sadržaj pre nego što počnete detaljnije da je istražujete. Pregledno čitanje, počnite sa čitanjem predgovora knjige i naslova poglavlja. Sledeći korak je da napišete nekoliko pitanja na papir (Šta? Ko? Gde? Kada? Kako? ) na koja će te odgovarati tako što će te tokom čitanja nailaziti na njih. Kad krenete da čitate ipak morate da se pridržavate nekih opše poznatih pravila. Koncentrišite se i uklonite sve što bi vam moglo odvući pažnju, pronađite "ključnu misao". To se događa na početku čitanja, morate se tako koncentrisati da pokušate uhvatiti glavnu misao autora. Jedan od bitnih stvari je da podvučete ono što vam se čini da je najvažnije u tekstu. A dobro je da sebe konstantno podsećate da želite da razumete i da želite da zapamtite ono što čitate. Kada završite čitanje zatvorite knjigu i pokušajte svojim rečima da prepričate ono što ste pročitali. Poslednji korak ka uspešnom savlađivanju gradiva je da svaki put kada nešto pročitate, isto odmah nekoliko puta ponovite. Pokušajte da ovo pretvorite u rutinu i uštedećete sebi vreme, koje možete iskoristiti za neke druge stvari.

ШКОЛА БЕЗ НАСИЉА!
Насиље међу децом Основно - школски узраст је, на жалост, често повезан са различитим облицима насиља: од кажњавања, преко репресивног дисциплиновања, до разних облика вршњачког насиља, попут оговарања, ширења лажи о другима, искључивања из заједнице вршњака, ударања и сл.
Lepe pozadine za vas ekran


![]() Water DropletsDescribe your image here | ![]() Budding TreeDescribe your image here | ![]() Fallen ApplesDescribe your image here |
---|---|---|
![]() Cherry BlossomDescribe your image here | ![]() Ray of LightDescribe your image here | ![]() BloomDescribe your image here |
![]() DewDescribe your image here | ![]() Tranquil forestDescribe your image here | ![]() Lilly PondDescribe your image here |
Zaštita dece na internetu
Zaštita dece na Internetu podrazumeva fizičku, psihičku i moralnu bezbednost maloletnih lica tokom obavljanja svakodnevnih aktivnosti na Internetu (surfovanje, četovanje, korišcenje društveno-socijalnih mreža, online igrice). Cilj je zaštiti decu od neprimerenih sadržaja, negativnih efekata korišćenja Interneta i podići nivo svesti i znanja o tome na koji način virtuelna stvarnost utiče na decu i dokle smeju da se upuštaju u digitalni svet, a da to bude bezbedno i bez posledica.
